Email: gimnazija_lag1@ukr.net
Тел. +38 (032) 261-48-60
Академічна гімназія
– то історичний пам’ятник Львова,
і бути її учнем чи виховником – це висока історична відзнака

Йосип СліпийВелика робота проводиться учителями МК щодо підготовки та прове¬дення Предметних тижнів. Метою планування і проведення заходів у рамках тижнів є:
•підвищення інтересу учнів до вивчення предметів «Трудове навчан¬ня», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», «Креслення»;
•вивчення педагогічного досвіду при взаємовідвідуванні відкритих уро¬ків та позаурочних виховних заходів учителями МК;
•вдосконалення сучасного уроку, підвищення його ефективності, підго¬товка нетрадиційних уроків;
•індивідуальний підхід до обдарованих дітей з метою розкриття їх таланту;
•формування в учнів основ естетичної  культури, проведення проф.¬орієнтаційної роботи.
У рамках Предметного тижня у 2009-проведені інтегровані уроки :
•урок-творча співпраця у 4(8)кл. з креслення та трудового навчання на тему; «Виконання креслень підсвічників для творчого проекту з трудового навчання» -вч.Проскурякова Г.М. та вч.Кривицький Л.Є.(16.03.2010р.)
•інтегрований урок у 1-Б(6)кл. «Музика»-«Образотворче мистецтво»-вч. Демчина М.М. та вч .Лінда Б.Л. (17.03.2010р.).


До Предметного тижня вчителями МК було підготовлено ряд тематичних виставок:


«Художня фотографія» - вч.Лінда Б.Л.,уч.5-7кл


«Музика-візуальні образи»-вч. Демчина М.М.,уч.3 кл.


«Великодня листівка»-вч.Лінда Б.Л.уч.1-3кл.

«Композиції з геометричних тіл»-вч.Проскурякова Г.М.,уч.4кл.


Учнями 1-4кл. було виконано ряд тематичних стіннівок ,присвячених предметам «Музика», «Образотворче мистецтво», «Трудове навчання», «Крес¬лення», «Художня культура». Вони мали не тільки інформативне навантаження, але й були гарно виконані, були окрасою гімназійних коридорів під час прове¬дення Предметного тижня.

В гімназії вчителем Вах І.А. організована та ефективно працює така фор¬ма позаурочної роботи, як сімейний гурток з писанкарства. Для дітей це дуже цінний досвід спілкування, бо вони почувають себе в ролі наставника, поміч¬ника у навчанні батьків чомусь такому, чого дорослі не вміють. І основний результат це не писанка, а налагоджені стосунки з батьками.


Готуємося до писанкарства. Виконання ескізів писанок. Учні 1-х класів на гуртковому занятті (керівник Вах І.А.).

Роботи гуртківців з писанкарства (уч.1-3кл.)

Багаторічна участь учнів під керівництвом вчителя Вах І.А. у фестивалі – конкурсі з писанкарства , який організовує Львівська академія мистецтв разом із Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка». Місце проведення – Школа народних мистецтв (Си¬хів). Учні виборюють призові місця у номінаціях «Збережемо народні традиції» та «Авторська писанка» і одержують дипломи.
У квітні 2008 року учні гімназії (11 чол.) були учасниками і були нагород¬жені дипломами фестивалю «Великдень у Львові», організованим Львівською міськрадою та Львівською дитячою школою мистецтв.  
Учні пробують свої сили в журналістській діяльності, заслугою вчителів трудового навчання та образотворчого мистецтва є те, що темою дописів часто є народне мистецтво. Прикладом цього можна назвати звіти про відвідування міських фестивалів , зокрема свята « Львів – місто ремесел», яке відбулося в травні і вересні 2007, 2008, 2009 року. Діти, подорожуючи містечком майстрів, бачили, як працюють художники, ознайомилися з різними видами ремесел. Го¬ловна цінність такої участі у фестивалях - особисте знайомство з художниками, з їхньою творчістю. Це допомагає дітям пізнати «живе» мистецтво через осо¬бистість майстра. Свої враження про такі подорожі у Місто Майстрів на вул. Валову учні цікаво написали у матеріалах звітів, які зберігаються у вч. Вах І.А.
Одним з прикладів участі у такому заході є Андріївські вечорниці, що відбулися в Палаці мистецтв 13 грудня 2010 року.Учениці 10-Б класу Рибенчук Катерина та Рибенчук Марія під керівництвом вч. трудового навчання Вах І.А. проводили майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки:

Матеріали про участь гімназистів та їх учителів у вищеописаних акціях, виставках, конкурсах розміщений у різних друкованих виданнях, в тому числі – каталогах Львівської національної академії мистецтв, випущених разом із Національним музеєм у Львові ім. А.Шептицького.
На базі ЛАГ був апробований посібник з писанкарства Іванишин М.І. «По білому яйці воскові взори» і вчитель трудового навчання Вах І.А. є рецензентом цієї книги, яка є суттєвою допомогою для вчителів у викладанні теми «Писанкарство».
Вах І.А. внесла посильний вклад у підбір матеріалів до книги В. Манько та О. Вербенець «Обряди і страви Святого вечора», зокрема опрацювала питан¬ня про обрядовий хліб та його використання у святкуванні Різдва на Терно¬пільщині. Це видання також може бути запропоноване учителям шкіл з метою використання на уроках трудового навчання та народознавства.
Вчителями Демчиною М.М. та Вах І.А. був підготовлений та проведений 16 березня 2010р. захід для вчителів трудового навчання та музики СЗШ м.Львова Методична панорама «Писанковий дивосвіт».
Вибір теми для проведення Методичної панорами пов’язаний із пошуком ефективних методів у викладанні предметів «Трудове навчання» та «Музичне мистецтво», розвитком творчих здібностей учнів на уроках та у позакласній роботі вч. музики Демчини М.М. та вч. труд. навчання Вах І.А.Вчителями були представлені напрацьовані матеріали з досвіду роботи:
•«Етнографічні експедиції та дослідження. Використання матеріалів при вивченні розділу «Писанкарство» - вч. Вах І.А.
•«Урок музики та позакласна музично-виховна робота в гімназії» - вч.Демчина М.М.


Учнями 3-Бкласу була виконана літера-турно-музична композиція

Виготовлення великодньої писанки

А виготовлена власноруч гостями заходу писанка була чудовим спогадом про зустріч у гостинній Львівській академічній гімназіі.
Вагомою була частка МК у підготовці до святкування 225-річчя ЛАГ.Вчителем музики підібраний репертуар музичного оформлення свята, прозвучали виступи гімназійного хору, ансамблю та окремих учнів зі сцени Актової зали НУ «Львівська політехніка».


Вчителями труд. навчання Вах І.А. та Кривицьким Л.Є. підготована виставка творчих робіт гімназистів.


Вчителем образотворчого мистецтва Ліндою Б.Л. оформлена виставка живопису випускників гімназії Бойко Світлани та Лінди Олени.Необхідно поставити одним із основних завдань опрацювання передових педагогічних технологій та запровадження їх у роботі в наступних навчальних роках.
Наша адреса: вул. С. Бандери 14
Телефон: 261-48-60