Email: gimnazija_lag1@ukr.net
Тел. +38 (032) 261-48-60
Академічна гімназія
– то історичний пам’ятник Львова,
і бути її учнем чи виховником – це висока історична відзнака

Йосип СліпийРобота вчителів методичної комісії грунтується на науковому і творчому підході до праці педагогів і рівня навчання учнів. Вчителі активно співпрацюють  з педагогами – методистами району та міста.
Методична комісія вчителів працює над науково-методичною проблемою «Екологічне виховання учнів  на уроках хімії, біології, основ здоров’я, природознавства і ОБЖ». Основною тенденцією екологічної освіти сьогодні є її інтеграція в офіційну загальноосвітню систему. Вивчення проблем навколишнього середовища на сучасному етапі сьогодні розглядається не лише, як викладання екологічних питань в рамках окремих предметів, а ідеться про те, що викладання кожної дисципліни має бути пронизане екологічними ідеями, встановлено чіткий зв’язок між навчальними предметами.
Науково-методична  проблема  МК  безпосередньо пов’язана з науково-практичною проблемою Львівської  академічної гімназії : «Від творчості педагога до розвитку обдарованості кожного гімназиста і підвищення творчої активності обдарованих дітей».
Вчителями хімії Калимон Л.Д. і Доброгорська М.С.  11.04.2008р. було проведено міський комплексно-методичний захід  на базі ЛАГ «Екологія  Львівщини», на якому було заслухано доповідь вчителів хімії  Калимон Л.Д. «Хроніка подій фосфорної аварії» та проведено тренінг  Доброгорською  М.С. «Екологія і хімія».
На протязі 2008-2011 н.р. Методичною комісією  проводилися  семінари, які допомагають  вчителям розкривати  зміст екологічної освіти учнів  на уроках  хімії, біології, основ здоров’я і природознавства.
23.12.2008р. вчителем хімії Калимон Л.Д. було проведено семінар  на тему «Проблема вмісту нітратів у продуктах  харчування» .
31.08.2009р. Калимон  Л.Д. провела семінар на тему «Модифіковані продукти й організми» .
У травні 2009р. учні гімназії брали участь у загальноміському конкурсі «Екологічні проблеми Львова. Шляхи вирішення».  
У січні 2011р. проводився семінар на тему «Екологічне виховання учнів на уроках хімії», доповідала Калимон Л.Д.
Враховуючи  екологічні проблеми  Львова, зокрема , проблему чистої питної води, вчителі гімназії проводять конкурси презентацій дитячих робіт з використанням мультимедійних  засобів. Ці конкурси проводяться  кожного року на базі гімназії    на тему  «Вода – це життя».
Також у 2009р. учениця  Львівської академічної гімназії  Іванків Я. взяла участь у  міському  конкурсі  з хімії в програмі «Intel» на тему «Вода – це життя», керівник Калимон Л.Д. У рамках цієї програми гімназисти 3-х класів взяли участь у районному екологічному  КВК  «Вода – це життя» , де зайняли І місце(листопад 2010р.,Дідич М.М., Штойко Н.М.). Наступним кроком у змаганнях була участь у міському екологічному КВК «Вода – це життя», де гімназисти 3-х класів зайняли почесне ІІІ місце (грудень 2010р., Дідич М,М., Штойко Н.М. ). За високі результати міський еколого-натуралістичний центр нагородив Львівську академічну гімназію  призами : телевізором, DVD програвачем, CD програвачем , портативним  DVD плеєром.
Велику увагу вчителі приділяють підготовці учнів до зовнішнього незалежного оцінювання. У жовтні місяці поточного року на засіданні Методичної комісії  вчителі проводять аналіз результатів зовнішнього незалежного  оцінювання і накреслюють план роботи на навчальний рік. У квітні місяці проводимо контроль підготовки учнів до зовнішнього незалежного  оцінювання. Вчитель біології Скакун З.Ю.  15.10.2010р. брала участь у міському семінарі «Підсумки ЗНО – 2010р. Перспективи  2011р.»
Вчителі кафедри намагаються використовувати на своїх уроках різні методи навчання учнів. Для цього проводяться наступні семінари: 11.11.2008р. на засіданні Методичної комісії  з доповіддю виступила Скакун З.Ю. на тему «Активізація пізнавальної діяльності учнів через використання нестандартних форм на уроках  біології». У листопаді 2010р. вчитель хімії Доброгорська М.С. провела семінар на тему  «Самостійна робота, як метод активізації пізнавальної діяльності учнів».
Вчителі кафедри беруть участь у міських семінарах – практикумах. 16.10.2009р. Доброгорська М.С. взяла участь у семінарі «Впровадження інтерактивних форм і методів навчання на уроках хімії».
Вдосконалюючи свій педагогічний досвід , вчитель біології Скакун З.Ю. у березні 2010р. взяла участь у міському майстер - класі «Продуктивна технологія» тренер І.П.Підласий ; вчитель хімії Калимон Л.Д. у  квітні 2010р. взяла участь у районному майстер – класі  з хімії, тренер Чаплагіна І., Скакун З.Ю. у жовтні 2009р. брала участь у роботі районного круглого столу на тему «Техніка безпеки на уроках біології у 3-4 класах»; була учасником робочої групи міського заходу «Моніторинг біологічної освіти» 12.10.2010р., а також учасником міської педагогічної майстерні «101 спосіб ефективного уроку» 22.10.2010р.;  учасником робочої групи по розробці положення конкурсу професійної   майстерності «Урок року» в ЛАГ, жовтень 2010р.
Вчителі Скакун З.Ю. і Доброгорська М.С. були учасниками журі  та апеляційних комісій  ІІ  і  ІІІ етапів олімпіад з біології, хімії, екології, листопад-грудень 2010р.
Впродовж навчальних років вчителі кафедри проводять відкриті уроки.
У  2011р. вчителем  біології Штойко Н.М. було проведено відкриті уроки у 6-Б кл. на тему «Біосинтез білка», та у 3-Б кл. на тему    «Родина  Пасльонові.
Родина  Складноцвіті».
Щорічно гімназисти є учасниками міського конкурсу з хімії «Найрозумніший» і займають почесні місця (Рибенчук К. – ІІІ місце  2009р.,   ІІІ місце  2010р.  керівник   Доброгорська М.С.).
22.02.2010р. гімназист 6-Б кл. Дудюк С. взяв участь у районному конкурсі педагогічних читань «Українські хіміки сучасності. Нобелівські лауреати.
Події. Факти. Коментарі».
Щорічно, під керівництвом вчителів біології Скакун З.Ю. та Титоренко О.П., у  березні  учні гімназії  1 – 3 класів беруть участь  у святі «Птаха  року» міського еколого-натуралістичного центру. Довга М.С. і  Скакун З.Ю. є постійними  учасниками конкурсу «Квітковий вернісаж». У вересні 2009р. вчитель біології Дідич М.М. провела конкурс дитячих робіт «Лист  до водія»
У жовтні 2009р. вчитель біології Титоренко О.П. провела гімназійний захід «Свято бджоли» серед 4-х класів.
Для заохочення учнів до вивчення хімії , проводяться наступні заходи:
  - Брейн ринг на тему «Чарівний світ хімії» проводився серед 4-5 класів ЛАГ у  лютому 2009р.,Доброгорська М.С., Калимон Л.Д.;
  - урок презентація з використанням мультимедійних  засобів на тему «Вчені-хіміки» у 4-5 класах, лютий 2010р. Доброгорська М.С.;  
  - хімічний вечір «Цікава хімія», у 5-х класах,  лютий 2010р.  Доброгорська М.С., Калимон Л.Д.;  
  - урок – семінар «Життя і діяльність Д.І. Менделєєва» в 6-х класах ;  
  - хімічний вечір на тему «Метали», гімназисти 5-х кл., лютий 2011р.,    Доброгорська М.С., Калимон Л.Д. (додаток 1);
- конкурс  учнівських презентацій  на тему «Речовини, що нас оточують».
З метою заохочення учнів до вивчення біології  вчителі кафедри провели наступні заходи :
- урок-презентації дослідницьких проектів   на тему «Здоровий спосіб життя  моєї родини» у 4-Б класі, грудень  2009р. Скакун З.Ю.;
- конкурс на кращий  комплекс розвантажувальних вправ «П’ятихвилинка» у  3-х класах , грудень 2009р. Скакун З.Ю.;
- проектна робота «Інфекційні хвороби органів дихання» гімназистів 5 класів, грудень 2010р.- січень 2011р., Скакун З.Ю.
Щорічно проводиться конкурс стінгазет на тему «Неорганічні речовини»,
«Цікава хімія»,  «Вода – це життя», «Інфекційні захворювання»,  «Профілактика тютюнопаління  й  алкоголю», «ВІЛ – знати, щоб  жити ».
Вчителі кафедри співпрацюють з НУ «Львівська політехніка» та Львівським Національним університетом ім. І.Франка. Кожного навчального року  студенти цих вузів проходять педагогічну практику на базі  Львівської академічної гімназії.
Щорічно вчителі хімії та гімназисти беруть участь у Дні «Відкритих  дверей» у Львівському  Національному  університеті  ім. І.Франка.  23.02.2010р. вони були учасниками семінару «Хімічна освіта в сучасному інформаційному просторі».Наша адреса: вул. С. Бандери 14
Телефон: 261-48-60